Modern Dans & BaleDans etmek çocuğun kendini ifade etmesinin alternatif bir yoludur. Çocuğunuzun seçtiği dans türü ne olursa olsun, dans etmek çocuğun fiziksel ve duygusal gelişimini destekler. Önemli olan nokta, çocuğunuzun keyif aldığı dans türünü keşfetmek ve ona uygun eğitmeni bulmaktır.

Okul öncesi çocukları dış dünyayı keşfetmekten büyük keyif alır ve bu nedenle sürekli merak ve enerji halindedir. Bu yaşlarda alınan dans eğitimi bedensel koordinasyonu, kendi beden sınırlarını keşfetmeyi, özgürce hareket etmelerini ve ritim öğrenmelerini destekler. Modern dans hareket özgürlüğü, ritim duygusu, kendine ve etrafına güven konusunda yararlanılan en yaygın dans türüdür.

Dans etmek fiziksel gelişime olumlu bir katkı sağlar. Dans çocukların esnekliğini artırır, denge ve fiziksel gücünü artırır. Danstaki tekrarlı hareketler kasların gelişimini de destekler.

Dans etmek yalnızca fiziksel gelişimi desteklemez. Dans sosyal bir olgu olduğu için çocukların iletişim becerilerinin gelişmesine ve onların sosyalleşmesine katkı sağlar. Çocuklar dans ederek ekip çalışmasını, arkadaşlık ilişkilerini güçlendirmeyi, işbirliği içinde hareket etmeyi ve diğer insanlara güven duymayı öğrenirler.